Çankaya’daki Özel Liseler

16 Nisan 2020

Ortadoğulular markası olarak ülkece yaşanan bu süreci endişe ile izlemekteyiz. Elbette kriz zamanlarında elini taşın altına koymak, süreci etkili bir şekilde yönetmek hedefindeyiz. Çankaya’da özel bir lise olarak eğitim alanında 2002’den beri verdiğimiz mücadelede, azim ve kararlılıkla geldiğimiz bu noktada siz gençler bizim için en değerli unsursunuz. 

Çankaya’daki özel lisemizde yegâne amacımız eğitim alanında verimli bir yapı oluşturmaktır. Bizi Çankaya Özel Okulları arasında üst sıralara oturtan en önemli unsur çağa ayak uyduran, kendini güncelleyen bir yapı arz etmemizdir. Eğitim bizim için bir gereklilikten öte anlam taşır. Rıfat Ilgaz’ın beyaz perdeye de yansıyan ölümsüz eseri Hababam Sınıfı’nda: “Okul sadece dört tarafı duvarla çevrili üstünde damı olan yer değildir. Okul bağdır, bahçedir, ormandır, her yerdir…” sözleri klasikleşmiş millet hafızasında yer edinmiştir. Ülkece yaşadığımız bu zorlu günlerde bu söz: “Okul evdir, uzaktan eğitim mümkündür.”  anlayışına dönüşmüştür. Çağımız medeniyet seviyesine ulaşma çağıdır. Çağımız Uzay Çağı’dır. Teknoloji ve bilimsel donelerin elimizin uzandığı noktada durduğu çağdır. Siz bu çağın gençleri, krizi fırsata çevirme adına önünüzdeki imkanları en güzel şekilde kullanmalı ve eğitime ara vermeden, hedeften şaşmadan, yılmadan, durmadan, dinlenmeden yolunuza devam etmelisiniz. Çünkü öğrenmenin yeri ve yaşı yoktur. 

  Biz Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak idaresi, rehberlik servisi, psikolojik danışmanı, alanında uzman öğretmen kadrosu ile gerekli altyapıyı kurmuş bulunmaktayız. Birçok özel okul gibi Çankaya Ortadoğulular Anadolu Lisesi olarak eğitimin bu süreçte evde ve uzaktan yapılması sistemine hakim olmuş durumdayız ve sizlere desteğimizi artırarak sunmaya hazır bulunmaktayız.