Çankaya’da Özel Okul

16 Nisan 2020

Son birkaç yılda hızla büyüyen ve neredeyse Ankara’nın her semtinde bir şube açan Ortadoğulular Eğitim Kurumları kısa zamanda yakaladıkları başarılarıyla fark yaratmaktadır. Çankaya Ortadoğulular Anadolu Lisesi de Çankaya’da özel okul arayanlar için fark yaratan bir özel okul olarak karşımıza çıkmaktadır..

Ailelerin çocuğu için okul seçimindeki önceliğinin çocuğunu akademik anlamda başarıya götürecek olan okullar olması kadar doğal bir şey yoktur. Ancak burada ikamet eden ya da çocuğu için Çankaya’da özel lise ve özel okul araştıran velilerimiz için bu iş hiç de kolay değildir. Sebebi, bu bölgede çok fazla özel okul olması ve bunu da ifade eden sayısal verilerin çok fazla olması diyebiliriz. Doğru seçimi yapmak isteyen velilerin başarı dışında aradığı başka ayırt edici özellikler de olmalı ki çocukları için en doğru seçimi yapabilsinler.

Bu noktada öğrencilerimizi hedefledikleri başarıya götürürken onlarla aile olmayı benimseyen ve onlara da bunu benimseten Çankaya Ortadoğulular Anadolu Lisesi, lise öğrenimi sürecinin öğrenciler için mutlu ve başarılı şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Öğrencilerle bireysel olarak tek tek ilgilenip her birinin hedeflediği başarıya uygun bir kişisel program hazırlayarak ve öğrencilerinin eğilimli olduğu alanlara yönelik yapılan grup çalışma programları ve seviyelerine uygun oluşturulan sınıflarımızla; ailemizin birer bireyi olarak gördüğümüz çocuklarımızı yapabileceklerinin en iyisine inandırmak ve bu inançtaki hedeflerine onları ulaştırmak önceliğimizdir. 

Eğitimde disiplin ve güveni ilke edinen kurumumuz değerli idari kadrosu, tecrübeli öğretmenleri ve teknolojik imkânları ile de bölgedeki diğer özel okullar içinde ayırt edilir durumdadır. Yarattığı fark sadece akademik başarı ile sınırlı olmayan kurumumuz –Çankaya Ortadoğulular Anadolu Lisesi– öğrencilerimize yönelik hazırladığı sosyal faaliyetlerle de onların lise hayatını sadece akademik başarıya yönelik olarak geçirmesini değil, aynı zamanda sosyalleştikleri etkinliklerle  her birinin özgüvenli, sosyal ve keşfeden bireyler olmasını amaçlamaktadır.

Amacı bizimle aynı olan ve çocuğuna  güzel bir gelecek hazırlamak için elinden geleni yapan, araştıran, özverili velilerimizi  ve öğrencilerimizi Çankaya Ortadoğulular Anadolu Lisesi ailemize bekliyoruz.