Ankara’da Özel Liseler

16 Nisan 2020

“Eğitim bir bütündür, yaşamın her alanında kendini hissettirir. Yokluğu büyük boşluklar oluşturur varlığı ise büyük boşlukları doldurur. “ 

Bizi Çankaya özel liseleri arasında belki de farklı kılan budur. Yani eğitime yüklediğimiz anlam… 

Birçok özel lise arasında vizyon ve misyonumuza paralel olarak yükseliş çizgisinde bulunmamız, eğitimin farklı tanımlarını yapıp çağın gerektirdiği şekilde uygulamaya koymamızdan kaynaklanmaktadır. Ankara’da özel liseler arasında seçkin bir marka olarak ilerleyişimiz bu tanım farkı sonucu çizdiğimiz rotadan oluşmaktadır. Eğitimde öğrenci merkezli bir anlayışı kabul edip süreci bu anlayışa göre yöneten ve bu sayede de Ankara’da en iyi 10 (on) özel lise arasında yer alan bir kurum olarak eğitime hız kesmeden devam etmekteyiz. Çağdaş toplumların hedeflediği güncel eğitim anlayışına ayak uydurmayı başarabilmiş bir özel lise olmanın onuruyla 2002’den beri sektör içerisinde Ankara merkezli özel okul ve Ankara merkezli özel lise olarak yer tutuyoruz. Öğretmenin yönlendirici yani rehber olarak yer aldığı sistem içerisinde öğrencinin yaparak yaşayarak öğrendiği bir eğitim anlayışıyla verimli bir altyapı oluşturmuş bulunmaktayız. Hedef kitlemizin yani öğrenci potansiyelimizin istek ve önerileri doğrultusunda oluşturduğumuz bu yapı, adeta eğitim alanında bize kale vazifesi görmekte ve bizim gücümüzü oluşturmaktadır. 

Gücümüzü bireye verdiğimiz değer ile eğitime kattığımız yeniliklerden almaktayız. Ankara merkezli bir özel lise olarak sınırlarımızı genişletmek, daha çok öğrenciye ulaşmak ve kurduğumuz sistemin geniş bir alanda ürünlerini toplamak gayretiyle attığımız adımlara yenileri eklemeye devam edeceğiz. Siz gençleri daha evrensel bilgilere ulaştırırken velilerimizin de güvenini kazanarak gönül rahatlığıyla bu yeniliklere onların da adapte olmasını sağlayacağız. Bu amaçla alanında uzman eğitim kadromuz ile eğitim bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz.