Ankara Özel Okullar

16 Nisan 2020

11 Mart 2020 tarihinde dünyayı etkisi altına alan ve küresel bir sorun haline gelmiş olan korona virüsün ortaya çıkardığı olumsuz durumlar sebebiyle Özel Çankaya Ortadoğulular Anadolu Lisesi olarak bir dizi acil önlem almış bulunmaktayız. 

Ankara özel okullar arasında Çankaya’nın etkin eğitim kurumlarından biri olarak öğrencilerimizi desteklemeye, yetiştirmeye ve yönlendirmeye devam etmekteyiz. Ankara’da özel bir lise olarak 2002’den beri başladığımız eğitim hayatımıza, zamanla kurumsallaşan yapımızla oluşturduğumuz bu sistemde gerekli altyapıya sahip olarak emin adımlarla ve kararlılıkla rotamızdan ayrılmadan ilerliyoruz. Birçok özel okul gibi uzaktan eğitim programlarımız ile öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bir araya getiriyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin bilgiye ulaşmalarına ara vermeden, boşluklar oluşturmadan devam etmeyi hedefliyoruz. İdarecilerimiz, alanında uzman  öğretmenlerimiz ve rehberlik servisimizle kurduğumuz whatsapp gruplarında ödevlendirmeler, konu tekrarları için yönlendirmeler, not temini, soru cevaplama gibi yollarla süreci yönetiyor eğitim ve öğretimde hız kesmiyoruz. Ayrıca eksik oldukları konuları tekrar edebilmeleri için ders anlatımlı videolarımıza yönlendiriyor ve canlı yayın derslerimiz ile birlikte müfredatımızı eksiksiz bir şekilde tamamlamaya gayret ediyoruz. “Öğrenmenin yaşı ve yeri yoktur.” düşüncesiyle hareket eden Çankaya Ortadoğulular Anadolu Lisesinin online eğitim programları hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz tarafından beğenilmiş ve eğitim-öğretim için uygun görülmüştür. Bu oluşturduğumuz alt yapı sayesinde Ortadoğulular Eğitim Kurumlarının bir şubesi olan Çankaya Ortadoğulular Anadolu LisesiÇankaya’daki özel okullar içerisinde kendisini üst sıralara taşımayı başarmıştır.

Ülkece yaşadığımız bu felaketin hayatlarımızda derin izler bırakmadan son bulmasını temenni ediyor, Ankara merkezli bir özel lise olan Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak gençlerimize iyi çalışmalar diliyoruz.